Resep guacamole iki gampang lan nyenengake kanggo bocah kabeh nggawe dhewe. Lan senadyan apa sing dianggep sadurunge, guacamole ora diiseni karo ala-kanggo-sampeyan-lemak. Nyatane, cukup adoh - guacamole kebak lemak mono-tak jenuh sing sehat. Dadi mangan!
Aku seneng ngawula guacamole karo tortilla dips utawa minangka hiasan kanggo enchiladas, tortilla utawa fajitas.
Aja Miss: Gampang Mexican Resep | 7 Layer Dip
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 3 ripe avocados
- 1 tomat plum, disigar
- 3 sendok teh. jus jeruk nipis
- 1/4 cangkir disigar cilantro seger (nyuguh spig utawa loro kanggo garnish)
- 2 cloves papak, minced
- 1/4 cangkir disigar bawang bombay
- 1 sendok teh mrico, dideleh lan minced
- 1/2 sendok teh uyah halus
Cara Nggawe
- Jeblukake avocados. * Sijine daging ing mangkuk medium.
- Nglakoake sisa-sisa bahan nganti tekan konsistensi sing dikarepake. Sampeyan bisa nggawe minangka chunky utawa Gamelan sing kaya.
- Garnish karo cilantro.
* Kanggo ngetok avocado, mung dipotong nganti setengah nganti sampeyan tekan jugangan. Tansah piso isih lan nguripake alpukat karo tangan gratis. Nalika sampeyan ngiris kabeh ing saubenging jugangan, sijine piso mudhun lan ngetokake bagian alpukat ing arah sing cetha.
Sampeyan saiki bakal bisa mbukak alpukat kasebut. Njupuk pit kanthi sendok. Buang. Banjur masak daging abok kanthi sendok.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 233 |
| Lemak total | 17 g |
| Saturated Fat | 3 g |
| Lemak ora jenuh | 10 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 209 mg |
| Karbohidrat | 21 g |
| Serat Pemakanan | 9 g |
| Protein | 5 g |