Resep panini ayam iki klasik sing disenengi dening bocah lan wong diwasa. Versi iki nggunakake rotisserie pitik , pesto nyawisake , keju lan daging bacon sing wis diolah. Sampeyan uga bisa nggunakake sate panggang utawa uga nyimpen pitik dhadha kanggo panini iki.
Kanggo ngalihake, nyoba macem-macem cheeses ing resep panini iki, utawa nganggo kale pesto ing panggonan basil ing panini iki.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 2 irisan masak daging babi (utawa
- biasa bacon - goreng nganti asri lan
- saluran ing tuwung kertas )
- 4 irisan roti
- 1 sendok makan mentega
- 1 sendok teh disiapake pesto
- 2 endhog pitik panggang utawa 1 tuwung irisan rotisserie
- 2 irisan provolone keju
Cara Nggawe
- Kalor grill George Foreman (mbandhingake harga) utawa pembuat panini (mbandhingake harga).
- Nyebar mentega ing sisih pinggir roti.
- Flip rong potong roti. Nyebar 1/2 Tsp pesto ing sisih irisan roti. Ndhuwur karo daging babi, ayam, banjur keju.
- Ndhuwur karo irisan roti sing isih ana, pinggir seger madhep metu. Panggang sandwich panini nganti keemasan.
Cut sandwiches ing setengah. Mlayu langsung.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 1065 |
| Lemak total | 67 g |
| Saturated Fat | 29 g |
| Lemak ora jenuh | 23 g |
| Kolesterol | 291 mg |
| Sodium | 1,236 mg |
| Karbohidrat | 17 g |
| Serat Pemakanan | 1 g |
| Protein | 93 g |