Appletini sing didesain minangka versi non-alkohol saka Apple Martini . Iku sampurna kanggo sing wayah dina nalika sampeyan pembalap sing ditunjuk, ora aran kaya ngombé, utawa nalika sampeyan mung pengin cocktail gedhe tanpa bojoze.
Campuran iku gampang sing nambah manis lan ora nguntungke jus apel. Yen sampeyan seneng, bisa ditambani kanthi nambah gin utawa vodka uga, sanajan ora ngalahake "ditunjuk" waé.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 2 ons
- jus apel (anyar ditekan)
- 1/2 ons
- sirup prasaja
- 1/4 ons jus lemon
- Garnish: gula (kanggo rimming)
- Garnish: 1 irisan apel
Cara Nggawe
- Rendhemake kaca koktail karo gula.
- Pupuk ure dadi shaker koktail sing diisi es.
- Kocok banget .
- Galur menyang kaca sing disiapake.
- Garnish karo irisan apel.
Resep Masakan: CocktailTimes.com
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 196 |
| Lemak total | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Lemak ora jenuh | 0 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 15 mg |
| Karbohidrat | 51 g |
| Serat Pemakanan | 6 g |
| Protein | 1 g |