Oats iki molasses cookie apik chewy, lan kayu manis lan jahe nambah mung tengen rempah-rempah.
Yen sampeyan seneng cookie oatmeal kanggo chewiness lan molasses cookie kanggo rasa, resep iki minangka pilihan banget. Tambah sawetara walnuts utawa pecan disigar kanggo tektur ekstra.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 cup gula
- 1/2 cup shortening
- 1 sendok teh vanilla ekstrak
- 1 endhog gedhe
- 1/2 cup molasses
- 2 cangkir tepung serbaguna (9 ons)
- 1 potong sendok teh uyah
- 1 1/4 sendok teh baking soda
- 1 sendok teh kayu manis
- 1/2 sendok teh jahe
- 1 tuwung oats cepet-masak
Cara Nggawe
- Kalorake oven nganti 375 F (190 C / Gas 5).
- Cekake lenga karo sheet baking utawa baris nganggo kertas parchment utawa mat baking silikon.
- Krim gula lan ngetokake bebarengan ing mangkuk adonan kanthi mixer listrik.
- Tambah vanilla, endhog, lan molase; ngalahake nganti digabungake.
- Gabungke glepung, uyah, soda manggang, lan rempah-rempah ing mangkuk liyane; campuran uga.
- Tambah dicampur garing menyang dicampur pisanan; nyampur uga. Melu ing oatmeal.
- Wangun endhog cookie menyang bal 1-inch utawa nyelehake keuangan saka potongan cookie cilik menyang sheet baking sing disiapake.
- Panggang ing preheated oven nganti 10 nganti 12 menit.
- Kelangan cookie rampung lan simpenake ing wadhah sing kenceng utawa tas panyimpenan pangan nganti 5 dina utawa beku nganti 3 wulan.
Variasi
Tambahake babagan 1/2 cangkir saka pecan sacoro apik utawa walnuts menyang cookie.
Resep Masak Resep Molasses
- Klasik Molasses Cookies
- Molasses Cookie Lawas
- Soft Molasses Drop Cookies
- Molasses Crinkles karo Sugar Topping
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 76 |
| Lemak total | 3 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Lemak ora jenuh | 1 g |
| Kolesterol | 19 mg |
| Sodium | 165 mg |
| Karbohidrat | 10 g |
| Serat Pemakanan | 0 g |
| Protein | 1 g |