Tawa iki tasa tot casserole gampang kanggo nyiyapake lan masak ing kompor alon utawa ing oven. Gunakake sayuran sing dicampur beku utawa campuran kacang polong lan wortel, lan saute 1 tuwung saka trikatuka disigar karo daging sapi sing disenengi.
R elated Recipe: Easy Tater Tot Casserole
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 pound
- hamburger, browned lan lemes
- 1 tas Tater Tots (32 ons)
- 1 tas sayuran campuran beku - masak (sekitar 16 ons)
- 2 kaleng (10 3/4 ons saben)
- saka krim sup (jamur - celery, njupuk pilihan) *
Cara Nggawe
- Sijine daging sapi sing digodhog ing wajan gedhe sajrone panas. Masak, aduk lan bejat, nganti daging sapi ora ana maneh.
- Nyampur daging sapi sing dicakar nganggo 1/2 tas saka Tater Tots, sayuran masak, lan sup.
- Sendok dadi sajian baking greased utawa insert cook slow cook.
- Layer sithik Tater Tots ing ndhuwur.
- Masangi pan karo foil lan panggang ing oven 350 F nganti 50 nganti 60 menit; copot foil lan terus masak nganti 10 nganti 15 menit.
- Utawa, lapisan (kaya ndhuwur) ing cooker alon greased lan cook ing kurang kanggo 5 kanggo 7 jam - utawa bab 3 jam ing dhuwur.
Wigati: Gunakake sup luwih enak sing diselehake yen casserole katon garing banget.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 586 |
| Lemak total | 44 g |
| Saturated Fat | 24 g |
| Lemak ora jenuh | 13 g |
| Kolesterol | 170 mg |
| Sodium | 483 mg |
| Karbohidrat | 12 g |
| Serat Pemakanan | 2 g |
| Protein | 29 g |