Iki steak sandwich sing enak dicampur karo bawang lan paprika lan keju Cheddar. Sijiki sandwich gedhe iki nganggo salad kentang, kripik, utawa kentang goreng, bebarengan karo tomat lan adonan iris.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 4 sendok mentega (dibagi)
- 1 medium bawang (halved lan irisan)
- 1 mrico lada (potong irisan tipis)
- 1 liter steak dicukur (utawa steak banget tipis)
- Garam lan mrico kanggo rasa
- 4 irisan alus keju Kheddar
- 2 mayonnaise (utawa mayotise chipotle)
- 4 gulungan massal (utawa sub gulungan, toasted)
Cara Nggawe
- Kalor 2 sendok makan butter ing wajan gedhe ing medium panas. Masak irisan bawang lan adonan nganti wilted. Copot menyang piring lan disisihake.
- Panaskan mentega sing isih ana lan nambah steak. Masak, aduk nganti daging sapi dimasak karo doneness, kira-kira 2 menit. Aja nggoleki.
- Kalorake broiler.
- Selehake sub gulungan utawa bulkie roll bottoms ing sheet baking. Nyebar kanthi mayonnaise. Gulung steak rata-rata antarane gulung lan ndhuwur karo bawang masak lan mrico. Ndhuwur saben nganggo irisan keju.
- Nyelehake wong-wong mau ing ngisor broiler nganti keju wis ilang.
* Yen sampeyan ora bisa nyelehake steak, ngetokake kualitas apik sing beku, steak sing apik-apik minangka tipis.
Sampeyan uga bisa Kaya
Daging Panggang dan Caramelized Bawang Po 'Boy
Keju Steak Sandwich
Steak Sandwich with Mustard Spread
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 1504 |
| Lemak total | 122 g |
| Saturated Fat | 34 g |
| Lemak ora jenuh | 51 g |
| Kolesterol | 195 mg |
| Sodium | 646 mg |
| Karbohidrat | 31 g |
| Serat Pemakanan | 14 g |
| Protein | 85 g |