Njupuk kauntungan saka peaches panas manis karo resep resep peaches seger sing enak. Pethak seger panggang bisa digunakake minangka panganan cuci mulut karo es krim, utawa nganggo sajian gurih kaya daging babi panggang utawa game.
Ndadekake 6 Peach Segar Halves
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 3 woh peju gedhé, watu dibuwang, dibelah
- 1 sendok teh gula coklat abang
- 1 sendok makan mentega cair
- cilik jiwit saka nutmeg
- jiwit uyah
- irisan mrico ireng anyar kanggo rasa, opsional (ngilangi yen nggawe panganan cuci mulut)
Cara Nggawe
Ing mangkuk cilik nyampur gula, butter, nutmeg, uyah, lan mrica ireng.
Kudu nganggo sikat kanthi wajan panas kanthi andhuk kertas sing resik. Nyelehake bagian peach ing sisih pinggir grill. Panggangan kanggo 2 menit lan nguripake. Geser langsung lan nyebarake campuran gula sing rada adhem ing babak sing panas. Masak sajrone 2-3 menit maneh, copot lan sajroning panas, suhu kamar, utawa kadhemen.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 47 |
| Lemak total | 2 g |
| Saturated Fat | 2 g |
| Lemak ora jenuh | 1 g |
| Kolesterol | 5 mg |
| Sodium | 51 mg |
| Karbohidrat | 6 g |
| Serat Pemakanan | 1 g |
| Protein | 0 g |