Sampeyan bakal nemokake Tambang Emas dadi salah sijine omben sithik sing luwih nyenengake. Iku wiwit karo campuran Scotch (Aku nyaranake Scotch campuran kayata Famous Grouse utawa Chivas Regal), Galliano, lan sherry kanggo semu manis, sugih, rada jambon basis. Jus endhog lan jeruk nipis kasebut telung rasa, lan ndhuwur linglang ndadekake ing sisih sing luwih cerah, ngubah minuman kasebut dadi sipate sing nyegerake. Iki minangka salah sawijining koktail sing universal kanggo pirang-pirang kesempatan lan musim apa wae.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1/2 ons wiski wiski
- 1/2 ons
- Galliano Liqueur
- 1/2 ons
- manis sherry
- 1 sendhok teh
- putih endhog
- 1 ons
- jus jeruk seger
- 1 ons
- lemonade
- Irisan irisan lan
- Cherry kanggo garnish
Cara Nggawe
- Tuangkan wiski, liqueur, sherry, endhog putih, lan jeruk nipis menyang shaker cocktail diisi Ès.
- Kocok banget .
- Galur menyang kaca lawas sing kebek ing kebak es.
- Ndhuwur karo lemonade.
- Garnish karo irisan oranye ireng lan ceri gendheng.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 200 |
| Lemak total | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Lemak ora jenuh | 0 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 12 mg |
| Karbohidrat | 37 g |
| Serat Pemakanan | 6 g |
| Protein | 3 g |