Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 2 jajan saka tahu (sekitar 8 ons utawa 250 gram saben)
- 1 1/2 cup crumbs roti
- Paprika, bawang putih, uyah, lada lan parsley kanggo rasa
- 2-3 endhog
- 1/2 glepung cangkir
Cara Nggawe
1. Ngemilake roti tauhu kanthi mbungkus ing andhuk kertas lan dilebokake ing sangisore papan motong. Timbang mudhun papan ngemot kanthi manggonake barang-barang kaleng ing ndhuwur. Ayo ngadeg nganti 10 menit. Unwrap cake taunan. Iris saben jajan dadi enem bêsik - saben kira-kira 1/4 inci (1 sentimeter) nglukis.2. Ing mangkuk cethek, nyampur bubuk roti kanthi rempah-rempah.
3. Ing mangkuk cethek liyane, ngalahake endhog.
4. Ing mangkuk cethek katelu, glepung glepung.
5. Dip dicampur dadi irisan glepung lan gosok. Banjur celupake ing endhog lan goyangake keluwihan. Banjur dicelupake dadi roti panggang supaya diarani roto-roto.
6. Lenga panas ing wajan gedhe ing medium panas.
7. Fry tepung tahu ing lenga panas ing loro-lorone. Goreng kanggo 2-3 menit saben sisih utawa nganti coklat emas.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 944 |
| Lemak total | 38 g |
| Saturated Fat | 8 g |
| Lemak ora jenuh | 12 g |
| Kolesterol | 312 mg |
| Sodium | 1,587 mg |
| Karbohidrat | 98 g |
| Serat Pemakanan | 9 g |
| Protein | 57 g |