Resep Coklat Gampang Panas
Apa golek paket bubuk nalika iku gampang kanggo nggawe coklat panas ing omah karo resep sing gampang iki? Malah luwih apik: Coklat panas iki sugih lan krim, lan sampeyan ora kudu nggunakake kabeh susu sampeyan duwe ing omah. Sampeyan bisa uga nggawe coklat panas iki ing Crockpot. Ndhuwur iki coklat panas gawean karo marshmallows raspberry gawean kanggo nambani saestu decadent!
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 14 oz. bisa susu susu kenthel
- 1/2 cangkir bubuk coklat
- 1 sendhok teh. murni vanilla extract
- 1/8 sendhok teh. kosher uyah
- Banyu cangkir 6-1 / 2
Cara Nggawe
- Ngombol bebarengan susu kenthel, bubuk coklat, vanilla lan uyah ing saucepan medium liwat medium-low-medium.
- Whisk ing banyu, babagan tuwung ing wektu. Panas nganti panas, kira-kira 10 menit. Cathetan: Aja ngidini coklat panas kanggo mendidih. Sampeyan mung kudu mangan nganti garing.
- Crockpot Directions: Nggawe kabeh bahan. Tuang menyang kompor alon. Kalor kurang 1-3 jam.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 457 |
| Lemak total | 11 g |
| Saturated Fat | 7 g |
| Lemak ora jenuh | 3 g |
| Kolesterol | 34 mg |
| Sodium | 347 mg |
| Karbohidrat | 80 g |
| Serat Pemakanan | 3 g |
| Protein | 11 g |