Woh goreng menehi tahu werna emas lan tekstur crispy kanthi gampang kanggo nggawe resep tofu. Saran cemilan kanggo tahu goreng jero kalebu ing ngisor arah resep. Nglayani 3 nganti 4.
Resep Tautan Liyane
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 liter medium utawa jero tahu
- 3 - 4 sendok teh jagung utawa tepung, kaya sing dibutuhake
- Oil for deep frying, kaya sing dibutuhake
Cara Nggawe
Directions for Deep Fried Tofu:
1. Ngemil tahu.
2. Cut tahu menyang 4 segitiga gedhe utawa cubes sing dikarepake.
3. Gulung tahu tahu ing cornstarch utawa glepung.
4. Panaskan wajan lan nambah minyak kanggo frying jero . Nalika lenga digawe panas nganti paling sethithik 350 derajat F., kanthi maneka nambah 2 potongan tofu menyang wajan.
5. Goreng, aduk sok-sok nganti kecap wis keemasan ing loro-lorone. Copot kanthi sendok slotted lan saluran ing tuwung kertas.
Tansah anget nalika nggorok tahu tahu. Nglayani 4.
Sajrone nggoria saus Soy-jahe , Saus Manis lan Sosis , utawa Peanut Sauce Gaya Cina.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 114 |
| Lemak total | 7 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Lemak ora jenuh | 2 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 10 mg |
| Karbohidrat | 3 g |
| Serat Pemakanan | 1 g |
| Protein | 12 g |