Resep iki minangka gabungan saka sayuran seger. Okra, jagung, lan kacang buncis diwenehake kanthi tomat disigar lan bumbu prasaja.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 liter okra, sakabeheng, trim, lan irisan
- 1 liter kacang buncis enak sing enom
- 1 liter jagung jagung segar
- 3 tomat gedhe
- 1 sendok makan mentega
- 1 sendok teh uyah
- 1/4 sendok teh mrico
Cara Nggawe
- Peel lan tomat wiji; Cut menyang potongan-potongan cilik lan panggonan ing panci, non-reaktif, pot stock utawa oven Walanda. Tambah okra irisan, uyah lan mrico.
- Tutup pot lan alon-alon adhem nganti 15 menit. Tambah kacang lima; iris kanggo 15 menit liyane, banjur nambah jagung.
- Masak 20 menit maneh; nambah butter lan aduk. Sajati minangka sajian sisih.
Resep Okra Liyane
Pickled Okra Recipe
Crispy Fried Okra
Curry Okra Recipe
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 110 |
| Lemak total | 2 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Lemak ora jenuh | 1 g |
| Kolesterol | 5 mg |
| Sodium | 9 mg |
| Karbohidrat | 19 g |
| Serat Pemakanan | 5 g |
| Protein | 5 g |