Punch Sherbet iki minangka salah sawijining favorit lan salah siji sing diwenehake ibune kanggo akeh kesempatan nalika kanak-kanak. Iki uga disebut Wedding Punch lan nduweni werna ijo sing éndah sing bisa cocog karo macem-macem acara, kalebu Halloween, udan, graduasi utawa kapan wae sampeyan perlu gampang, nyenengake pukulan kanggo gawe marem wong akeh.
Ana akeh prakara babagan pukulan iki: bocah seneng, gampang lan katon apik. Ngluwihi warna, reaksi ale jahe kanthi sherbet nggawe umpluk umpluk sing ngetokake kanthi becik.
Yen sampeyan seneng, nambah pewarna panganan ijo kanggo nambah warna lan manawa sampeyan duwe es ing tangan kanggo isi ulang ( blok utawa es dering bisa becik).
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1-quart kapur sherbet
- 2 kaleng / 12 ons konsentrat jus jeruk beku
- 2 kaleng / 12 ons beku jus lemon konsentrat
- 36 ons banyu (6 kaleng jus)
- 4 liter
- ginger ale (chilled)
- Opsional: pewarna panganan ijo
Cara Nggawe
- Nyuda sherbet menyang campuran jus lan banyu.
- Tuang liwat ès blumbang gedhe ing pinggir mangkuk.
- Ndhuwur karo ginger ale sadurungé porsi.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 12 |
| Lemak total | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Lemak ora jenuh | 0 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 3 mg |
| Karbohidrat | 4 g |
| Serat Pemakanan | 1 g |
| Protein | 0 g |