Seka godhog pitik iki kanthi roti jagung utawa biskuit kanggo mangan kulawarga sing enak.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 sendok makan mentega
- 1 liter minyak zaitun
- 2 iga celery, irisan
- 1 trikatuka manis utawa kuning, dicincang coarsely
- 1 pitik, kurang luwih 4 kilogram, potong, utawa nganggo bagean
- 2 cloves papak, minced
- jenggot thyme
- 1/2 sendok teh
- Bumbu Cajun
- 1/8 sendok teh mrico
- 6 cangkir
- duduh kaldu pitik
- 2 wortel, irisan
- 3 nganti 4 medium kentang, dikupas, dipotong ing kubus
- 1 tuwung bawang mutiara, kupas, utawa nganggo beku utawa kaleng, bawang mutiara sing lemes
- 2 sendok makan mentega
- 8 nganti 12 ons saringan ayam utawa liyane
- nggodhok sosis
- Glepung 1/4 cangkir
- uyah lan lada, kanggo rasa
Cara Nggawe
- Kalor 1 sendok mentega lan lenga zaitun ing stockpot gedhe utawa oven Walanda; nambahake seledri, bawang, lan pitik lan coklat kanthi cepet ing kabeh sisi. Tambahake duduh kaldu, thyme, bumbu Cajun, lan mrica ireng; nggawa menyang godhok. Kurangi panas kanggo medium-low, tutup, lan simmer nganti 45 menit.
- Mbusak buntut pitik lan supaya rada adhem. Skim sembarang lemak katon saka duduh kaldu. Sauntara, nambah wortel, kentang, lan bawang menyang duduh kaldu; tutup lan terus nyingsempe.
- Sauntara, ing panci cilik, panas 2 sendok makan mentega liwat medium-low-panas; sauté sosis sing asat nganti kecoklatan. Nglakoake glepung 1/4 cangkir nganti disampur karo lemak. Tambah campuran sosis menyang rebusan simmering.
- Mbusak pitik saka balunge; chop lan tambahkan ing godhok. Nggawa godhok bali menyang simmer; tutup lan terus nggoreng nganti sayuran sing lembut lan godhok wis dikukus. Tambah uyah lan mrico, kanggo rasa.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 816 |
| Lemak total | 45 g |
| Saturated Fat | 14 g |
| Lemak ora jenuh | 19 g |
| Kolesterol | 220 mg |
| Sodium | 1,193 mg |
| Karbohidrat | 30 g |
| Serat Pemakanan | 4 g |
| Protein | 70 g |