Sosis keju iki apik banget ing kembang kol utawa sayuran liyane, utawa nyoba ngobrol nganggo strata utawa quiche brunch.
Sosis mrica mrica panas nambah rasa lan panas banget kanggo saos gampang keju iki.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 3 sendok makan mentega
- 3 séndok glepung
- 1/2 sendok teh sawi garing
- 2 cangkir susu
- 1 tbsp keju Cheddar shredded
- uyah lan mrico
- saus lada panas, kanggo rasa
Cara Nggawe
Cairan mentega ing saucepan abot ing panas; aduk ing glepung lan mustar nganti dicampur alus lan bubbly. Masak, whisking terus, nganti 2 menit. Aja dicampur coklat.
Mboko sithik nambah susu; terus masak, whisking terus, nganti thickened lan nggodhok. Godhok 1 menit.
Tambah keju lan terus aduk nganti keju dilebur.
Mangsa kanggo rasa karo uyah, mrico, lan saus cabe panas.
Sampeyan uga bisa Kaya
Carane Nampilake Sos Keju Cepat Kanggo Sayuran
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 332 |
| Lemak total | 24 g |
| Saturated Fat | 13 g |
| Lemak ora jenuh | 7 g |
| Kolesterol | 64 mg |
| Sodium | 593 mg |
| Karbohidrat | 16 g |
| Serat Pemakanan | 1 g |
| Protein | 13 g |