Ambrosia minangka salad buah sing populer ing masakan Kidul, biasane digawe kanthi woh, yogurt, lan klapa lan asring digawe kanthi woh tropis, kayata nanas . Iki minangka resep salad buah-free, tanpa kolesterol, lan vegan ambrosia, nggunakake tahu, tinimbang yogurt kanggo bayem ambrosia salad tanpa lemak nanging isih enom. Ing kasunyatan, iku meh gratis lemak. Tauhu ing ambrosia iki nambahake mung sepele lemak sehat.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 tuwung dicincang nanas seger
- 1 cangkir irisan apel seger
- 1 tuwung irisan irisan
- 1 Piala strawberries, ngiris
- 1 tuwung anggur
- 1/2 tuwung cemeng
- 1 tbsp cornstarch
- 1/3 tuwung
- jus lemon
- 3 tbsp gula
- 3 tbsp jus jeruk
- 1/2 tuwung
- alus (silken) tahu , pureed
- 2 tsp grated orange rind
- 1 sendok teh wiji poppy (opsional)
Cara Nggawe
- Ing mangkuk gedhe, kacemplungake woh lan klapa nganti digabungake. Refrigerate.
- Gabungke cornstarch kanthi jus lemon ing saucepan medium lan aduk nganti digabungake. Nyelehake saucepan panas lan nambah jus gula lan jus jeruk. Masak, aduk nganti rata, nganti 5 nganti 10 menit. Copot panci saka kompor lan ngidini ngadhepi sak tenane.
- Tuangkan tahu tahu, oranye kulit, lan poppy wiji menyang campuran jus lan hawa adhem kanggo sethithik sak jam.
- Sadurunge sadurunge ditambani, tusuk ing pamaburan lan sajrone ngladeni.
> Dicetak ulang kanthi ijin saka Cookbook Cook Compassionate .
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 257 |
| Lemak total | 8 g |
| Saturated Fat | 4 g |
| Lemak ora jenuh | 1 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 9 mg |
| Karbohidrat | 44 g |
| Serat Pemakanan | 5 g |
| Protein | 8 g |