Iki minangka resep sing gampang dicritani bocah-bocah. Sajadah karo saus panekuk, kayata kecap kecap, saus barbecue utawa ganti ranch. Resep tofu gampang iki vegetarian lan vegetarian.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 tofu paket (tenan utawa ekstra tenan, uga ditetepake)
- 2 tablespoons nutrisi ragi
- Glepung 1/4 cangkir
- 1/4 tuwung jagung tuwung
- 1 sendok teh bubuk cangkir
- 1/4 sendok teh cayenne mrico
- 1/4 sendok teh uyah
- 1/4 sendok teh mrico
- Minangka lenga
Cara Nggawe
- Pisanan, nyiapake tahu. Kaya resep-resep vegan paling kaya, iki bakal paling apik yen sampeyan ngetokake tahu dhisik dhisik. Iki ngidini tahu kanggo nresep luwih saka flavorings lan seasonings sing nambah, ing kasus iki, kabeh wêdakakêna cabe cabe lan cayenne mrico! Wigati: Ora yakin apa maneh tofu pencet? Iku prasaja, lan mung butuh sawetara menit. Pirsani langkah-langkah langkah gampang iki: Cara mencet tofu.
- Pre-panas ing oven nganti 400 derajat F lan tempelake kanthi irisan pan baking karo lenga zaitun.
- Iris tahu dadi roti persegi panjang, kira-kira 1/2 inci tebal.
- Gabungke ragi nutrisi , glepung, jagung, lan rempah-rempah nganti diarani alus.
- Selehake tahu ing jagung cornmeal dicampur karo woh-wohan sawetara ing wektu lan jas. Panggonan ing sheet baking.
- Panggang 5 nganti 7 menit utawa nganti coklat kecoklatan, banjur flip tahu lan bakar nganti 5 menit liyane.
Wigati: Iki taunan tepung jagung uga bisa digoreng ing lenga kanggo sawetara menit ing saben sisih nganti coklat nganti entheng.
Nggolek resep resik gampang? Punika daftar lengkap resep-resep tofu .
Resep vegetarian liyane
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 147 |
| Lemak total | 7 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Lemak ora jenuh | 2 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 256 mg |
| Karbohidrat | 14 g |
| Serat Pemakanan | 2 g |
| Protein | 10 g |