Resep resep vegan sorbet sing luwes prasaja digawe kanthi mung papat prasaja. Sampeyan bisa nggawe sorbet vegan vegan iki ing blender utawa panganan prosesor - sampeyan malah ora butuh pembuat es krim . Sorbet Vegan yaiku ngobati sehat, tanpa susu, lan tanpa lemak kanggo dina panas, lan sorbet strawberry yaiku rasa manis klasik sing populer karo bocah-bocah lan wong diwasa.
Liyane Desserts Vegan
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 cup gula
- 1 1/2 sendok teh jagung
- 2 cangkir banyu
- 2 cangkir strawberries (pureed)
Cara Nggawe
- Dissolve gula lan cornstarch ing banyu ing saucepan gedhe liwat panas sing kurang, banjur godhok nganti nglukis, kaya sirup, kira-kira sepuluh menit. Buang saka panas lan adhem.
- Nalika sirup gula rampung adhem, nambah wiji sing wis tulen lan aduk kanthi becik. Papan ing wadah plastik lan beku ditemokke nganti ngalangi.
- Cut sorbet menyang potongan, banjur proses ing blender utawa pangan prosesor nganti alus lan ono krime.
- Sijine sorbet bali menyang beku lan ngijini beku nganti 4 jam liyane.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 234 |
| Lemak total | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Lemak ora jenuh | 0 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 4 mg |
| Karbohidrat | 60 g |
| Serat Pemakanan | 2 g |
| Protein | 1 g |