Sirup maple punika de rigueur ing pancake lan wafel lan enak. Nanging yen sampeyan lagi nyéwa brunch kanggo perusahaan lan pengin nggawe presentasi khusus, cook munggah batch sauce maple krim wae. Rasa sing padha karo artikel asli, supaya sing kaya pancake utawa wafel tradisional ora bakal ditinggalake. Nanging nyedhiyakake rasa seneng lan gaya sing cukup kanggo nggawe tamu sing pantes. Sosis krim maple iki uga nambah rasa manis kanggo roti puding utawa cheesecake. Mung drizzle ing kanggo panganan cuci mulut sing ora biasa.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 cup sirup maple (murni)
- 1/2 cangkir krim abot
- 2 sendok makan mentega
Cara Nggawe
- Gabungke sirup, krim, lan mentega maple ing panci medium.
- Ngadamel campuran lan nggawa dicampur karo godhok.
- Kurangi panas kanggo medium-low lan terus nggodhok, aduk sok-sok, kanggo 5 menit.
- Campuran iki bisa godhok cukup dhuwur, supaya manawa kanggo nonton kasebut kanthi teliti lan nyuda panas utawa nglakoake minangka perlu.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 181 |
| Lemak total | 8 g |
| Saturated Fat | 5 g |
| Lemak ora jenuh | 2 g |
| Kolesterol | 24 mg |
| Sodium | 9 mg |
| Karbohidrat | 27 g |
| Serat Pemakanan | 0 g |
| Protein | 0 g |