Rahasia nyata karo sembarang resep teriyaki yaiku kanggo nyelehake saos ing glasiat daging tanpa kobong. Yen sampeyan tetep nutup, sampeyan ora kudu duwe masalah.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 6
- daging babi
- 2/3 cup / 160 mL soy sauce
- 1/3 tuwung / 80 mL panci dikempalken gula coklat
- 1/3 tuwung / 80 mL banyu
- 1/4 cangkir / 60 mL cuka sawit
- 3 cengkeh bawang putih, disigar alus
- 1 tablespoon / 15 ml
- jahe seger disemprot lan disigar alus
Cara Nggawe
- Ing saucepan campuran kabeh úa kajaba daging babi lan panas nganti gula larut. Ayo kelangan.
- Tempelake chops ing wadhah gedhe utawa kantong plastik. Pour marinade liwat chops lan segel sing. Ayo njagong sewengi.
- Siapke panggangan.
- Copot pakan saka marinade lan adusake marinade ing saucepan nambahake banyu. Gawe menyang godhok nganti 5 menit.
- Panggang goreng ing semara nganti masak nganti entek. Baste karo marinade sawetara menit sadurunge wis rampung.
- Ngawasi sawah utawa sawah.
- Pour warmed marinade over warmed before serving.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 493 |
| Lemak total | 23 g |
| Saturated Fat | 8 g |
| Lemak ora jenuh | 9 g |
| Kolesterol | 134 mg |
| Sodium | 1,794 mg |
| Karbohidrat | 21 g |
| Serat Pemakanan | 1 g |
| Protein | 48 g |