Sing enak lan gampang kanggo nggawe resep pot steak swiss Swiss digawe karo campuran sup bawang bombay.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 3 kilogram
- sten venison
- Glepung, sekitar 1/2 gelas
- 1/4 sendok teh mrico
- 1/2 sendok teh
- uyah
- 1/2 sendhok teh. uyah bawang
- 1 envelope campuran sup kecap Lipton
- 1 bisa (10 3/4 ons) kreseng krim sup jamur
Cara Nggawe
- Campur glepung, uyah, uyah mrico lan papak bebarengan.
- Daging daging karo glepung.
- Tenangake daging nganggo palu daging. Coklat ing skillet abot.
- Sijine daging ing pan utawa cooker alon.
- Tuangake rong sungu ing ndhuwur lan cook kanggo 3 jam ing 325 F ing roaster utawa cooker alon ing dhuwur kanggo 4 jam.
- Sampeyan bisa nambah kentang, wortel , lan bawang, yen sampeyan pengin.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 761 |
| Lemak total | 46 g |
| Saturated Fat | 23 g |
| Lemak ora jenuh | 17 g |
| Kolesterol | 259 mg |
| Sodium | 447 mg |
| Karbohidrat | 15 g |
| Serat Pemakanan | 2 g |
| Protein | 68 g |