Iki resep panggang vegetarian sing paling gampang - supaya kabeh úa iki gampang dimasak lentil lan sayur ing cooker alon ing wayah esuk lan lali babagan nganti pungkasaning dinten. Sup mentimun cukup enak kanggo sajian utama, nanging sampeyan bisa uga nambah sayuran ekstra kanggo nggawe luwih akeh.
Pribadi, aku sinau kanggo seneng-seneng lentils dina iki. Padha super murah, luwih cepet masak tinimbang kacang buncis, lan kenyal saka serat lan protein sing sehat, sing ndadekake wong-wong sing apik ing budget, vegetarian, vegan, lan sapa wae sing kepengin ngisi weteng tanpa kalori utawa kalori. Lan sing ora, dina iki?
Kabeh resep ing resep-resep iki vegetarian lan vegan , lan yen sampeyan butuh resep crockpot dadi lemu-lemon, mesthine bisa nggunakake kaldu sayur-sayuran tanpa gluten, supaya sampeyan ngerti apa sing ana ing kono. Sup lentil iki cocog karo diet karbohidrat sing alon .
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 2 cangkir lentil
- 4 cangkir banyu kanggo lentils soaking
- 4 cangkir
- duduh kaldu sayur
- 1 trikatuka, diced
- 3 stalks celery, irisan
- 2 wortel, disigar
- 2 cloves papak, minced
- 1 sendhok teh uyah
- 1/4 sendhok teh mrico ireng
- 1/2 sendhok teh oregano
Cara Nggawe
- Pre-rendhem ing lentils ing banyu paling sethithik 2 jam, luwih sithik sewengi. Ngemil, ngilangi banyu rontog.
- Pincuk bebarengan lentils karo kabeh úa ing panci crock. Masak ing medium panas ing crockpot kanggo 8 nganti 10 jam. Seneng cemara lentil crockpot!
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 544 |
| Lemak total | 14 g |
| Saturated Fat | 2 g |
| Lemak ora jenuh | 3 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 3,364 mg |
| Karbohidrat | 98 g |
| Serat Pemakanan | 39 g |
| Protein | 31 g |