[1] Sereyan vegan tahu dicampur karo saus steak lan bawang. Yen sampeyan seneng saus steak, tambahake rasa sing akrab karo tahu karo nyusoni ing saus steak karo bawang caramel. Sawise sampeyan ngeculake woh-wohan vegetarian lan vegetarian sing gampang iki, sampeyan bisa mangan iku (go ahead, it's fantastic!) Utawa gunakake kanggo nggawe steak sandwiches.
Resep tahu liyane
Resep vegetarian liyane
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 paket perusahaan utawa tahu tenan, uga ditetepake
- 2 tbsp lenga zaitun
- 1 bawang, iris
- 2 tbsp cuka balsamic
- 1 tbsp steak sauce
- 1/3 banyu tuwung
- 1 tbsp glepung
Cara Nggawe
- Tumis tahu menyang roti sing ukurane 1/2 inci.
- Sautee bawang bombay ing lenga zaitun nganti ilang coklat lan wiwiti caramelize, banjur nambah tahu lan ngidini masak nganti coklat nganti entheng.
- Tambah cuka balsamic lan saus steak lan aduk kanggo gabungke. Sabanjure, nambah banyu lan glepung lan whisk kanggo gabungke. Allow cook nganti sauce thickens.
- Ngawasi sawah yen pengin.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 299 |
| Lemak total | 17 g |
| Saturated Fat | 3 g |
| Lemak ora jenuh | 8 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 430 mg |
| Karbohidrat | 25 g |
| Serat Pemakanan | 3 g |
| Protein | 14 g |