Bawang putih lan bawang putih lan bawang putih ditambahi aroma krim sing ora nguntungke. Sijine gajih karo daging babi utawa daging babi sing diiris utawa digodhog karo pitik utawa meatloaf gorengan.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 3 sendok makan mentega
- 1 bawang merah (sacukupé minced, utawa sawetara sendok teh bawang bombay)
- 1 cengkeh bawang putih (cincang)
- 4 tablespoons glepung
- 1 1/2 cangkir kaldu ayam
- 8 ons krim sing ora nguntungke
- Garam lan mrico (kanggo rasa)
Cara Nggawe
- Ing saucepan medium, nyawiji mentega liwat panas-medium kurang.
- Nambah bawang putih lan bawang putih lan masak, aduk nganti kira-kira 2 menit, nganti bawang beige. Nglakoake glepung nganti alus.
- Tambah sabuk pitik lan terus masak, aduk, nganti bubbly lan thickened.
- Nglakoake krim sing ora nguntungke lan cook, aduk, mung nganti gravy panas lan wiwit simmer. Aja godhok.
- Buang saka panas lan tambahkan uyah lan mrico, kanggo rasa.
Sampeyan uga bisa Kaya
Foolproof Gravy - Without Drippings
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 232 |
| Lemak total | 15 g |
| Saturated Fat | 8 g |
| Lemak ora jenuh | 5 g |
| Kolesterol | 38 mg |
| Sodium | 481 mg |
| Karbohidrat | 20 g |
| Serat Pemakanan | 2 g |
| Protein | 5 g |