Resep sambal barbecue gaya St Louis iki mirip karo saus bakar Kansas City sing luwih misuwur, nanging rada kurang manis, lan cilik. Iki resep sambel goreng sing migunani kanggo digunakake ing bayi bali iga, utawa pitik panggang.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 3 cangkir saos tomat
- 1/2 cup gula (coklat)
- 1/2 tuwung bawang (finely minced)
- 2 cengkeh bawang putih (minced fine)
- 1/2 cangkir cuka apel apel
- 1/4 cup mustard (coklat)
- 2 tbsp Worcestershire sauce
- 2 tbsp soy sauce
- 1 sendhok teh panas
Cara Nggawe
Gumpeni kabeh bahan ing saucepan lan simmer, aduk, ing panas kurang luwih 20 menit. Supaya kelangan kanggo suhu kamar. Bisa digunakake minangka saos basting menyang mburi masak, utawa disapu sawise barbecuing, karo sauce tambahan njabat ing sisih.| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 91 |
| Lemak total | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Lemak ora jenuh | 0 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 600 mg |
| Karbohidrat | 23 g |
| Serat Pemakanan | 1 g |
| Protein | 1 g |