Looking for a different sauce barbecue? Coba iki saos goreng apel sing enak, sing bakal becik karo iga daging babi utawa karo pitik.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 tuwung ketchup
- 1/3 cangkir apel (kupas lan grated)
- 1/4 cangkir jus apel
- 1/4 tuwung kecap
- 1/4 cangkir cuka apel apel
- 1/4 cup brown sugar
- 1/4 tuwung bawang (grated)
- 2 teaspoons
- cabe mrico (grated)
- 1 sendok teh bubuk bawang
- 1 sendok teh
- putih mrico
Cara Nggawe
- Gabungke kabeh bahan ing saucepan medium lan nggawa menyang godhok.
- Ngurangi panas nganti entek lan biasane nyenyet 15 menit. Mesthine njaga saos supaya ora kobong.
- Buang saka panas lan ngidinake saos kanggo ngombe nganti 10 menit sadurunge nggunakake.
- Saos bisa disimpen ing wadah plastik ing kulkas nganti 1 minggu sawise persiapan.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 16 |
| Lemak total | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Lemak ora jenuh | 0 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 165 mg |
| Karbohidrat | 4 g |
| Serat Pemakanan | 0 g |
| Protein | 0 g |