Akeh wong bisa nyegah ngenani Cognac sing apik kanggo ngombe apa wae, nanging ana potensial sing gedhe kaya siji Courvoisier VSOP. Brandy wis nggawe penampilan ing pirang-pirang ombenan gedhe kabeh wektu lan salah sijine kunci kanggo nyampurake koktail kasebut supaya tetep gampang. Ombenan sekolah lawas kaya Brandy Daisy lan Brandy Smash mbuktekaken iki, lan Madu Salju minangka conto gedhe liyane.
Apa sing nggawe ngombe minuman iki yaiku nggunakake madu semanggi. Madu madu sing enak iki nambahake embellishment sing unik lan subtle kanggo rasa kaya cognac lan susu anget. Asilé minangka minuman panas sing éndah lan nentremaké.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 sendok teh madu semanggi
- 1 1/2 ons Courvoisier VSOP Cognac
- 4 bagean
- susu panas (utawa setengah lan setengah)
- Garnish: nutmeg (grated)
Cara Nggawe
- Gabungke bahan ing cangkir sing anget.
- Garnish karo nutmeg grated.
Resep Masakan: Courvoisier Cognac
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 103 |
| Lemak total | 6 g |
| Saturated Fat | 4 g |
| Lemak ora jenuh | 2 g |
| Kolesterol | 21 mg |
| Sodium | 39 mg |
| Karbohidrat | 9 g |
| Serat Pemakanan | 0 g |
| Protein | 2 g |