Brokoli keju sup yaiku hal sing sampurna kanggo nggawe nalika njaba kadhemen, lan sampeyan pengin ngaso, jero lan metu. Brokoli lan cheddar keju bebarengan karo meh kabeh resep, nanging resep sup cheddar iki cara sing apik kanggo ngenalake bocah-bocah menyang brokoli.
Kanggo ngirit wektu, tuku brokoli sing wis dicelup, sing ana ing pasar gawe pabrik sampeyan.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 3 Tbsp. butter
- 1 bawang bombay cilik, disigar
- 3 Tbsp. glepung kabeh-tujuan
- 2 cangkir setengah lan setengah (utuh susu)
- 2 cangkir kaldu sayur-sayuran
- 1-2 kilogram seger brokoli floret
- 1 wortel diced wortel
- 1 sendhok teh. kosher uyah
- 1 sendhok teh. mrica ireng anyar
- 1 dash saus panas (opsional)
- 2 cangkir keju cheddar shredded (lemak kurang oke)
Cara Nggawe
- Mentega panas ing saucepan utawa uncalan gedhung Walanda liwat panas medium.
- Tambah bawang lan tumis 3 nganti 5 menit, nganti lembut.
- Nyawiji glepung glepung kanthi sacukupé saka bawang lan aduk kanthi cepet, 2 nganti 3 menit, nganti ora ana lumps katon lan rasa glepung mentahan wis mateng.
- Tambahake duduh setengah lan setengah lan sayur. Banjur siram, banjur ngurangi panas kanggo medium-low lan simmer 15 nganti 20 menit.
- Tambah brokoli lan wortel. Masak 15 nganti 20 menit nganti sayuran ayem nalika ditusuk garpu.
- Tambah uyah, mrico, saos panas lan keju. Nggawe nganti keju dilebur.
Aja Miss:
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 461 |
| Lemak total | 33 g |
| Saturated Fat | 19 g |
| Lemak ora jenuh | 10 g |
| Kolesterol | 93 mg |
| Sodium | 1,138 mg |
| Karbohidrat | 23 g |
| Serat Pemakanan | 5 g |
| Protein | 21 g |