Iki marinade fruity manis, nduweni daya nanas lan cuka sari kanggo nggolek cara ing daging. Tambah iki koleksi rasa sing nguripake potong daging babi utawa pitik sing dadi apik tenan.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 tuwung / 240 ml nanas sing digodhog
- 1/3 tuwung / 80 mL kecap
- 1/3 tuwung / 80 mL madu
- 1/4 cangkir / 60 mL cuka cuka
- 1 nganti 2 cengkeh bawang putih, minced
- 1 sendok teh / 5 ml bubuk jahe
- 1/2 sendok teh / 2,5 mL bubuk cengkeh
Cara Nggawe
- Nyampurake bahan kasebut bebarengan ing mangkuk non-corrosif (non-logam). Supaya dicampurake nganti 15 menit sadurunge digunakake utawa simpen ing wadhah kaca utawa plastik ing kulkas nganti 7 dina.
- Marinate daging babi ing campuran kanggo 2-8 jam. Kanggo pitik, marinate kanggo 2-4 jam. Campuran uga bisa digunakake ing sayuran, tahu, iwak lan panganan segara kanthi wektu maring 15-30 menit.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 44 |
| Lemak total | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Lemak ora jenuh | 0 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 316 mg |
| Karbohidrat | 10 g |
| Serat Pemakanan | 0 g |
| Protein | 1 g |