Iki panggang succotash gampang digawe karo susu, endhog, lan crumb topping.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 2 kaleng / 15 ons (saben) jagung kernel kabeh
- 1 bisa / 15 nganti 16 ons kacang lima (lemes)
- 1 1/2 cangkir krim sing enak utawa susu sing nguap
- 1 cup / 4 ons Monterey Jack utawa keju Swiss (shredded)
- 2 endhog gedhe (diantemi)
- 1/4 cup bawang bombay (irisan)
- 2 tablespoons
- pimento (dicincang)
- 1 irisan mrica ireng (lemah)
- 2 cangkir / 40 crackers saltine (coarsely crumbled,
- dipérang )
- 2 tablespoons butter (dilebur)
Cara Nggawe
- Kalorake oven nganti 350 F.
- Grease sing 2 1/2-quart casserole.
- Geser jagung, cair ngombe. Nambah banyu, yen perlu, kanggo jagung cair kanggo nggawe cangkir 3/4 cair.
- Ing mangkuk gedhe, gabungke cair jagung, jagung, kacang buncis, krim utawa susu, keju sing digoreng, endhog, bawang bombay, pimiento, lada, lan 1 1/2 cangkir saka crumbs cracker.
- Pusing dadi sajian casserole.
- Saliyanake crumbs sing isih disimpen karo butter sing ilang; sprinkle over casserole.
- Panggang ing preheated oven kanggo 55 nganti 60 menit.
- Ayo ngadeg 5 menit sakdurunge.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 361 |
| Lemak total | 20 g |
| Saturated Fat | 11 g |
| Lemak ora jenuh | 5 g |
| Kolesterol | 124 mg |
| Sodium | 463 mg |
| Karbohidrat | 34 g |
| Serat Pemakanan | 6 g |
| Protein | 13 g |