Iki endhog cepet lan gampang digawe khusus karo tomat sing disigar lan bawang ijo.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 8 endhog gedhe
- 1/4 cup susu
- Uyah 1/2 sendok teh
- 1/8 sendok teh mrico
- 2 sendok makan mentega
- 1 tomat gedhe, disigar
- 1 sendok ijo irisan bawang bombay ireng
Cara Nggawe
- Ing mangkuk campuran, ngalahake endhog, susu, uyah, lan mrica bareng nganti dicampur.
- Nyawiji mentega ing wajan liwat medium-low heat nganti butter is foamy; pour ing endhog dicampur. Nalika dicampur wiwit disetel ing ngisor lan sisi skillet, angkat lan melu liwat karo spatula.
- Masak nganti endhog meh nyetel; melu ing tomat lan bawang bombay ijo.
- Kalor liwat; ngawula langsung.
Sampeyan uga bisa Kaya
Deloken sisan
- Resep Masak Resik
- Indeks Resik Utama
- Rumah Pangan Kidul
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 170 |
| Lemak total | 13 g |
| Saturated Fat | 6 g |
| Lemak ora jenuh | 4 g |
| Kolesterol | 246 mg |
| Sodium | 106 mg |
| Karbohidrat | 5 g |
| Serat Pemakanan | 1 g |
| Protein | 9 g |