Tembung katsarolas (ing basa Yunani: λάχανο κατσαρόλας, tegesé: LAH-hah-no kat-sah-ROHL-lahs) tegese dimasak ing pot, lan kanggo sajian Stewed Cabbage karo Mint, pawon sup utawa godhok apik tenan. Kombinasi rasa sing nyenengake minangka sajian sajian utawa sajian utama tanpa daging.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 2 bawang, sacoro apik disigar
- 2 cengkeh saka papak, sacoro apik disigar utawa diiris
- 1 cangkir saka
- lenga zaitun
- 2 1/4 kilogram (kira-kira 1 kilo) saka kubis, godhong njaba dibusak, dipotong potongan medium
- 2 tomat, sacoro apik disigar
- 1 1/2 tablespoons mint seger sacoro apik
- 1 sendok teh garam segara
- 1/4 sendok teh mrico anyar
- 2 cloves kabeh
Cara Nggawe
- Sauté bawang lan bawang putih ing lenga zaitun nganti tembus.
- Nambah gobis lan aduk nganti kurang luwih 5 menit.
- Tambah kabeh bahan sing isih (tomat, mint, uyah, lada, cengkeh) lan banyu sing cukup kanggo nutupi kira-kira 1/2 inch.
- Dawane godhok, tutup pot, nyuda panas lan simmer (godhok alon) nganti 45 menit.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 643 |
| Lemak total | 55 g |
| Saturated Fat | 8 g |
| Lemak ora jenuh | 40 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 646 mg |
| Karbohidrat | 38 g |
| Serat Pemakanan | 10 g |
| Protein | 7 g |