Resep iki dirancang kanggo dicekel bocah. Iku gampang banget tanpa ana sing nyampur. Woh kaleng dicemplungake dadi roti bakar, diiseni karo campuran kue, mentega, lan kacang, banjur dipanggang. Asilé ana ing antarane kue lan tukang sepatu, lan éca banget. Wong diwasa uga bakal tresna resep iki.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 (20 ons) bisa disusut
- nanas , undrained
- 1 (21 ons) bisa nyiapake woh
- Ngisi pie Cherry
- 1 (18,25 ons) kothak kuning
- 2 tbsp (1 tuwung utawa 16 Tablespoons) saka butter utawa margarine, saben Cut menyang 12 irisan
- 1/4 cangkir kacang cincang (
- walnuts ,
- pistachios , kacang tanah, lan liya-liyane)
Cara Nggawe
- Preheat oven nganti 350 derajat F (325 kanggo kaca baking dish). Bubuk siap pakai 9-inch kanthi 13-inch.
- Nyelehake nanas sajian panggang utawa nyawiji lan disebarake sacara merata.
- Nggunakake sendok, dump globs saka pai ceri ngisi merata ing ndhuwur nanas.
- Tabrakan campuran jajan sing diarani ceri lan nanas.
- Cut butter menyang irisan-irisan karo piso butter lan irisan irisan rumbuh.
- Ngempel kacang ing ndhuwur yen sampeyan nggunakake.
- Panggang sak jam. Gunakake mitts oven sing abot kanggo mbungkus dump saka oven utawa supaya pengaji lawas sampeyan nindakake.
- Kanggo ngawula, gawei kue karo sendok gedhe kaya tukang sepatu, lan mbungkusake ing piring sing becik. A scoop saka es krim vanilla enak karo dump cake. Ngawula panas utawa kadhemen.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 524 |
| Lemak total | 32 g |
| Saturated Fat | 19 g |
| Lemak ora jenuh | 9 g |
| Kolesterol | 81 mg |
| Sodium | 368 mg |
| Karbohidrat | 58 g |
| Serat Pemakanan | 1 g |
| Protein | 4 g |