Apa sampeyan duwe seduluran sing sithik saka nedha bengi pungkasan? Cuwun sing cepet iki minangka resep super cepet lan enak sing sampurna kanggo re-nggunakake sisa-sisa kanggo nggawe meal minggu sing menarik.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 2 sendok teh lenga zaitun
- 1 bawang, disigar
- 3 cloves papak, minced
- 1 nganti 2 jalapeno mrico, minced
- 2 nganti 3 cangkir crumbled sisa
- meatloaf
- 2 (14 ounce) tin diced tomat, undrained
- 1 (8 ons) bisa saos tomat
- 2/3 tuwung duduh kaldu daging sapi
- 2 (15 ounce) tin kacang ireng, dibilas lan lemes
- 2 tablespoons bubuk cabe
- 1 sendok teh jinten
- 1/2 sendok teh
- Sosis Tabasco
- Garam lan mrico kanggo rasa
Cara Nggawe
- Ing pot gedhe, lenga zaitun panas liwat panas medium. Tambah bawang lan bawang putih; cook lan aduk nganti 5 menit. Tambah jalapeno lada; cook lan aduk nganti 3 menit.
- Tambahake tomat, diced tomat, saus tomat, duduh kaldu daging, kacang ireng, bubuk cili, cumin, Tabasco, lan uyah lan mrico. Bawa menyang simmer; nyuda panas dadi kurang lan simmer nganti 25 nganti 35 menit nganti rada kenthel. Sijiki karo krim sing ora nguntungke, keju Parmesan, lan jalapenos liyane.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 1062 |
| Lemak total | 45 g |
| Saturated Fat | 24 g |
| Lemak ora jenuh | 13 g |
| Kolesterol | 113 mg |
| Sodium | 466 mg |
| Karbohidrat | 102 g |
| Serat Pemakanan | 32 g |
| Protein | 67 g |