Tangy, cuka balsamic sing komplit lan tutul uyah sing ngasilake lenga zaitun lan sautéed mrico dadi sajian gedhe kanggo pesta sing enak kaya Croquettes Sirloin .
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1/4 tuwung lenga zaitun tambahan
- 1 mrico abang gedhe (didelehake lan tuwuh maneh menyang irisan 1/2-inch)
- 1 mrico oranye gedhé utawa kuning (didelehake banjur glepus dawa menyang irisan 1/2-inch)
- 2 sendok teh cuka balsamic
- 1/8 sendok teh mrico (lemah)
- 1/4 sendok teh uyah
Cara Nggawe
Ing wajan gedhe, ngobrolake lenga zaitun lan lada sajroning panas sedheng. Saute mrico kanggo 5-7 menit, nganti padha lembut nanging isih tetep. Ngaduk ing cuka balsamic , pepper, lan uyah; cook kanggo tambahan 1 menit. Nransfer mrico lan sauce menyang sajian lan ngawula panas.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 143 |
| Lemak total | 14 g |
| Saturated Fat | 2 g |
| Lemak ora jenuh | 10 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 4 mg |
| Karbohidrat | 5 g |
| Serat Pemakanan | 2 g |
| Protein | 1 g |