Tansah looking for cara anyar kanggo nggunakake pitik liwet utawa rotisserie pitik? Resep pizza roti Prancis iki sing apik.
Kanthi telung jinis keju, papak, lan mrica abang, resep iki kanggo pizza roti Perancis enak lan nyenengake. Nedhaake pizza roti ayam Prancis iki kanggo nedha awan, cemilan utawa nedha bengi.
Aja Kangen: Resep Pizza Keluarga Sukses Bakal Seneng
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1/4 cup butter, softened
- 2 sendok teh lenga zaitun
- 3/4 cup grated asiago or Romano keju
- 2 séndok bawang putih dicincang
- 1 sendok teh daging garing bubuk
- 1/4 cangkir mrico abang sacoro apik
- 1/2 sendok teh mrico
- 1 16 ons. roti Perancis
- 2 cangkir disiram
- rotisserie ayam
- 1 tbsp keju mozzarella shredded
- 1 tuwung keju keju Parmesan
Cara Nggawe
- Preheat oven nganti 400 derajat F.
- Ing mangkuk cilik, aduk bebarengan karo pitung bab kang pisanan (liwat paprika ireng).
- Iris roti Prancis setengah panjang. Cut saben setengah crosswise menyang telung bagean. Nyebar campuran mentega ing saben potongan.
- Ndhuwur karo pitik rotisserie.
- Sprinkle mozzarella lan Parmesan nggarap ayam.
- Panggang 8-12 menit nganti keju dilebur lan coklat emas.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 1021 |
| Lemak total | 57 g |
| Saturated Fat | 24 g |
| Lemak ora jenuh | 21 g |
| Kolesterol | 190 mg |
| Sodium | 1,353 mg |
| Karbohidrat | 63 g |
| Serat Pemakanan | 6 g |
| Protein | 63 g |