Sampeyan duwe keinginan coklat nanging ora pengin ditambahake kalori kalori kanggo dina. Iki wektu sampurna kanggo hummus coklat. Sampeyan bisa uga mikir, "coklat hummus?" Sing muni rada aneh, nanging resep-resep kanggo nyelehake sedhep iki bakal muncul minangka alternatif sing luwih sehat kanggo nyebarake coklat sing saiki ana ing rak-rak toko. Cukup mikir - sampeyan bisa gawe jamban manis, lan entuk manfaat protein lan serat nalika nyimpen kalori.
Lan hummus coklat ora mung kanggo wong diwasa - resep iki uga cara sing apik kanggo nyelehake nutrisi dadi wektu cemilan bocah-bocah. Padha ora perlu ngerti apa sing digawe karo chickpeas sehat! Pack sajian karo sawetara pretzel, utawa nyebar ing roti gandum kanggo nambani sandwich sing manis. Wong-wong mau bakal takon maneh lan sampeyan bakal seneng.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- Siji 15 ons. bisa kacang buncis garbanzo (chickpeas), dibilas lan lemes
- 1/4 cangkir bubuk coklat unsweetened
- 3 Tbsp sirup maple murni
- 2 sendok madu
- 3 Tbsp banyu (utawa minangka perlu)
- 1/4 sendhok teh vanilla
- 3/4 sendhok teh uyah
Cara Nggawe
- Ing prosesor blender utawa pangan, gabungke kacang buncis garbanzo sing wis diisi lan dilapis, coklat tanpa gula, sirup maple murni, madu, banyu, ekstrak vanilla, lan uyah.
- Puree nganti dicampurake alus, lan benjolan ora ana maneh. Alon alon nambah banyu ekstra yen perlu kanggo ngrampungake konsistensi sing dikarepake.
- Nelpon minangka dicelupake kanthi woh irisan seger, pita serpihan nganggo duduh kayu manis lan gula, krupuk murak utawa pretzel.
Nglayani 6
Saben Kalori Servis 120, Lemak 2gm, Pro 5gm, Carbs 21gm
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 269 |
| Lemak total | 4 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Lemak ora jenuh | 1 g |
| Kolesterol | 4 mg |
| Sodium | 450 mg |
| Karbohidrat | 48 g |
| Serat Pemakanan | 7 g |
| Protein | 11 g |