Iki minangka minuman highball gedhe kanthi rasa sing menarik. Iku saka Christiania Vodka sing diprodhuksi ing Norwegia lan tetep karo asal-usul bahan kasebut yaiku sirup lingonberry. Lingonberries sing umum digunakake ing negara Skandinavia kanggo senggol lan sirup bisa dituku kanthi komersial saka perusahaan kaya Darbo. Woh wohan beri apik ing Christi Extreme karo jus jeruk seger lan bir jahe pedas.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 2 ons Christiania Vodka
- 1 ons lingonberry sirup
- 1 ons jus jeruk bali
- 1/2 ons bir jahe
- Jeruk irisan kanggo hiasan
Cara Nggawe
- Tuangkan telu ewu komponen kasebut dadi shaker koktail sing diisi es.
- Kocok banget .
- Galur menyang kaca garam .
- Ndhuwur karo bir jahe .
- Garnish kanthi irisan kapur .
Resep Masakan: Christiana Vodka
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 286 |
| Lemak total | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Lemak ora jenuh | 0 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 142 mg |
| Karbohidrat | 36 g |
| Serat Pemakanan | 2 g |
| Protein | 5 g |