A vegan key cheesecake lime, mirip karo vegan key lime pie, digawe karo keju krim non-susu, jeruk seger utawa jus jeruk nipis lan dibakar ing graham cracker pai kerak. Yum!
Kaya cheesecake vegan? Mriksa luwih luwih panganan vegan ing kene.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 2 kontainer vegan cream keju (Tofutti brand is best)
- 1 cup gula
- 1 sendhok teh vanilla
- 1/4 tuwung jus jeruk (utawi jus jeruk)
- 2 sendhok teh jeruk zest
- 2 tbsp cornstarch
- 1 vegan pre-made 9-inch
- graham cracker pai crust
- Garnish: woh seger
Cara Nggawe
- Pre-panas ing oven nganti 350 derajat.
- Ing prosesor blender utawa pangan, gabungke keju krim vegan, gula, vanilla, jus jeruk lan zest, lan cornstarch. Proses nganti Gamelan lan ono krime. Tuangi menyang kerak pai.
- Panggangan kanggo 50-60 menit, nganti cheesecake rada coklat emas ing dhuwur. Allow to cool, then chill for at least 2 hours before serving.
Sajadah sing paling dhuwur nganggo irisan woh seger yen dikarepake.
Resep cheesecake vegan liyane:
Resep Cheesecake Vegan Gampang
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 226 |
| Lemak total | 10 g |
| Saturated Fat | 5 g |
| Lemak ora jenuh | 3 g |
| Kolesterol | 26 mg |
| Sodium | 124 mg |
| Karbohidrat | 33 g |
| Serat Pemakanan | 1 g |
| Protein | 2 g |