Punika cheesecake chip coklat sing enak karo cookie wafer coklat crumb kerak lan topping coklat glaze.
Kek cheesecake dipanggang ing cookie coklat crumb cookie lan kripik coklat ekstra lan krim nggawe ganache lezat.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 1/4 cangkir coklat wafer cookie crumbs
- 1/3 cangkir melted butter utawa margarine
- 24 ons keju krim, alus
- 3/4 cup gula
- 2 endhog
- 2 teaspoons vanilla extract
- 1 1/3 cangkir mini coklat semisweet, dibagi
- 1/2 cup whipping cream
Cara Nggawe
- Kalorake oven nganti 350 F (180 C / Gas Mark 4).
- Gabungke crumbs cookie cookie lan butter, aduk uga. Kanthi kanthi cepet pencet dicampur rata ing sisih ngisor panci springform 9-inch. Panggang 5 menit.
- Ngalahake keju krim kanthi kecepatan dhuwur saka mixer kanthi tangan nganti cahya lan alus; mboko sithik nambah gula, ngantuk kanthi apik. Tambah endhog siji ing saben wektu, ngalahake saben sawijine tambahan.
- Ngadamel vanilla lan 2/3 cangkir coklat menyang adonan.
- Tuang campuran menyang kulit. Panggangan kanggo 40 menit; nguripake oven lan ninggalake pawon lawang.
- Ninggalake cheesecake ing oven nganti 30 menit.
- Mbusak cheesecake saka oven lan supaya kring ing rak kawat.
- Tutup cheesecake lan pasang ing kulkas. Sijine cheesecake kanggo ngaso 8 jam.
- Nyelehake 2/3 cangkir coklat coklat ing ndhuwur pindho ketel; ngetokake kanthi alon ing whipping cream. Nglakoake panas sing kurang nganti nganti kenthel lan rata. Buang saka panas lan sumebar liwat cheesecake. Chill sak tenane.
- Nganggo 10 nganti 12.
Sampeyan uga bisa Kaya
Kentucky Derby Chocolate Walnut Pie
Resep Kue Vanilla Crazy Kanthi Kue Coklat
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 322 |
| Lemak total | 25 g |
| Saturated Fat | 14 g |
| Lemak ora jenuh | 7 g |
| Kolesterol | 70 mg |
| Sodium | 179 mg |
| Karbohidrat | 20 g |
| Serat Pemakanan | 2 g |
| Protein | 5 g |