Iki saos cranberry seger cepet lan gampang nyiyapake lan masak. Rempahake sauce karo irisan kayu manis utawa nambahake zest jeruk anyar kanggo rasa ekstra.
Saji iki enak sing enak karo nedhaake daging ayam utawa kalkun, ham, utawa daging babi.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 paket / 12 ons cranberries (seger utawa beku)
- 1/3 cup gula (coklat, dikemas)
- 2/3 cup gula (granulated)
- 1 tuwung jus jeruk
- Opsional: 1 sendok teh (oranye)
- Opsional: 1 dash kayu legi
Cara Nggawe
- Bilas lan pilih cranberries liwat, discarding woh wohan beri rusak; disisihaké.
- Ing saucepan medium liwat panas dhuwur, nggawa gula lan jus jeruk menyang godhok lan cook, aduk, nganti gula dibubungke.
- Tambah cranberry lan zest orange utawa kayu manis lan nggawa bali menyang godhok.
- Ngurangi panas dadi kurang lan simmer nganti 10 nganti 12 menit, utawa nganti cranberries sing muncul.
Sampeyan uga bisa Kaya
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 66 |
| Lemak total | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Lemak ora jenuh | 0 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 1 mg |
| Karbohidrat | 17 g |
| Serat Pemakanan | 1 g |
| Protein | 0 g |