Roti daging sapi sing cendhak banget tondho lan enak ing kompor sing alon. Saring iwak cendhela iki kanthi kentang mashed lan biskuit utawa gulungan.
Deloken sisan
Resep-resep kanggo Ribs Singkat Saka Cooker, Kompor, lan Oven
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 4 kilogram daging sapi iga, dipotong dadi bagian 1-rib
- uyah lan mrico
- 2 tablespoons
- minyak zaitun
- 1 liter gandum
- 1 1/2 nganti 2 cangkir wortel bayi, utawa wortel wortel
- 3 rusuk celery, irisan potongan
- 1 trikatuka, trikatuka
- 1 sup (10 1/2 ons) sup jamur emas
Cara Nggawe
- Tabruk ijo kanthi uyah lan mrico lan glepung.
- Panas minyak zaitun liwat panas dhuwur-dhuwur. Gendhut maneh ijo lan coklat uga ing kabeh sisi . Buang kelebihan lemak lan transfer iga menyang kompor alon 5 nganti 6-kaping.
- Tambah bahan sing isih ana; nglakoake kanggo gabungke bahan. Tutup lan cook ing LOW kanggo 8 nganti 10 jam, utawa ing HIGH kanggo 4 nganti 5 jam.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 1160 |
| Lemak total | 87 g |
| Saturated Fat | 36 g |
| Lemak ora jenuh | 42 g |
| Kolesterol | 269 mg |
| Sodium | 642 mg |
| Karbohidrat | 20 g |
| Serat Pemakanan | 4 g |
| Protein | 75 g |