Teh lemon iku sampurna kanggo bengi sing ora ngendhog lan mesthi ora angel banget yen sampeyan wis mudhun karo hawa adhem. Rahasia rasa iku minangka cara nggawe teh - sampeyan bakal weruh yen ora perlu nambah lemon sajroning porsi.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 4 tas tèh
- 2 teaspoons saka grated lemon pil
- 1 sendok teh jus lemon
- 4 cangkir
- nggodhok banyu
Cara Nggawe
- Godhok banyu.
- Tambah lemon pil, jus lemon , lan tas tèh .
- Allow steeping kanggo 10 menit.
- Ngawula susu lan tambah susu utawa gula. Kanggo variasi, coba tambah gula vanila!
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 3 |
| Lemak total | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Lemak ora jenuh | 0 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 10 mg |
| Karbohidrat | 1 g |
| Serat Pemakanan | 0 g |
| Protein | 0 g |