Iki tanggal bal - uga dikenal minangka "skillet cookie" - wis suwe dadi favorit kulawarga. Pusat tanggal crunchy digulung ing klapa supaya bisa nambani nikmate sing ora becik. Campuran wis cepet dimasak ing wajan, digawe adhem, banjur digulung ing klapa.
Iki tanggal lan sereal cacat kerep katon ing pihak, panggang sales, lan acara gereja. Padha khusus banget nalika liburan mangsa lan nggawe tambahan kanggo prasmanan sembrono.
Cookie entuk kawigaten saka sereal lan pecan beras crispy lan tanggal menehi rasa sing luar biasa. Cookie uga digawe karo sereal crunchy crumbled liyane. Ing jiwit, gunakake cornflakes.
Bola tanggal digulung ing klapa kanggo tektur lan rasa sing menarik. Gg
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 tuang disigar, kira-kira 5 nganti 6 ons, utawa luwih yen dikarepake
- 1 tuwung gula granulated
- 3 sendok makan mentega
- 1
- endhog, uga diantemi
- 1/2 séndok vanilla
- 2 cangkir cereal beras renyah
- 3/4 cup pecans
- 1 liter untu klapa
Cara Nggawe
- Gabungke tanggal, gula, mentega, lan endhog ing wajan sing abot.
- Masak liwat panas sing kurang, aduk nganti rata-rata, nganti 5 nganti 7 menit, nganti campuran wis bubbly.
- Copot telusur saka panas; nambah vanilla, sereal beras lan pecan.
- Nglakoake kanggo campuran sak tenane.
- Yen dicampur cukup kanggo ngatasi nanging isih anget, gulungake campuran kasebut dadi bal cilik banjur gulungake ing klapa.
Resep ndadekake babagan 1 1/2 nganti 2 rolas cookie.
Resep Masakan Liyane
Cookies Oatmeal Tanggal-Kapenuhan
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 104 |
| Lemak total | 5 g |
| Saturated Fat | 2 g |
| Lemak ora jenuh | 2 g |
| Kolesterol | 12 mg |
| Sodium | 24 mg |
| Karbohidrat | 14 g |
| Serat Pemakanan | 1 g |
| Protein | 1 g |