Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 2 sendhok teh
- lenga zaitun
- 1 medium bawang, sacoro apik disigar
- 1lb wortel, dikupas lan diiris
- 1lb zucchini, unpeeled lan ngiris
- 2 sendhok teh bubuk kari
- 3 1/2 cangkir kaldu ayam tanpa lemak, tanpa lemak
- 1/4 cangkir parsley anyar disigar
Cara Nggawe
Tumis bawang ing pot sopan nganti 5 menit, utawa nganti lembut. Tambah wortel lan zucchini, diikuti bubuk kare . Nglakoake kanggo 1-2 menit. Tambah duduh kaldu pitik. Bubur menyang godhok, banjur ngurangi panas lan iris nganti 20 menit, nganti sayuran sing lembut. Tambah parsley disigar.
Transfer sop menyang blender lan campuran nganti Gamelan, digunakake ing rong kelompok.
Ndadekake 6 servings.
Per Serving: Kalori 81, Kalori saka Lemak 16, Total Lemak 1.8g (sasi 0.2g), Kolesterol 0mg, Sodium 65mg, Karbohidrat 13.4g, Fiber 4g, Protein 2.8g
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 81 |
| Lemak total | 2 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Lemak ora jenuh | 1 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 479 mg |
| Karbohidrat | 13 g |
| Serat Pemakanan | 4 g |
| Protein | 4 g |