Oke, supaya sampeyan ora dadi astronot. Nanging ora kasep, supaya impen cilik dadi kenyataan, amarga iki es krim scrumptious es krim. Ing sanjabane sammies kasebut yaiku Fruity Pebbles, Lucky Charms lan Cocoa Pebbles. Wong-wong iki diisi karo bubblegum, chip coklat mint, lan es krim stroberi lan asilé enak banget. Pilih sereal favorit utawa gawe kabeh telu kanggo koleksi panganan nostalgia .
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 9 sendok mentega, dibagi dadi telu
- 3 (sepuluh ons) tas marshmallows
- 6 cangkir Fruity Pebbles sereal
- 6 cangkir cocoa keripik sereal
- 6 c ups sereal jus sereal
- 1 liter es krim bubblegum
- 1 liter strawberry es krim
- 1 liter coklat chocolate ice cream
- Opsional: sprinkles berwarna
Cara Nggawe
- Pelumas pan telusur medium.
- Ing saucepan gedhe liwat kurang panas, nyawiji mentega. Sawise rampung ilang, tambah siji tas marshmallows lan nglakoake nganti rampung ilang lan Gamelan. Buang saka panas lan cepet diaduk ing Fruity Pebbles nganti ditutupi.
- Nggunakake kertas lilin utawa spatula, pencet dicampur dadi lapisan sheet nganti kurang luwih 1/2 inch. Ayo kelangan paling sethithik 20 menit.
- Ulangi langkah siji nganti telu kanthi sisa butter lan marshmallows kanggo Pebbles Cocoa lan Charms Lucky.
- Nggunakake cookie utawa pamotong biskuit, punch metu bunderan ukuran sing beda-beda. Nyelehake es krim bubblegum gedhe ing antarane rong bunderan Fruity Pebble lan pencet mudhun. Gunakake stroberi es krim stroberi sing gedhe kanggo bunderan Kaka Pebbles, lan cemilan coklat es krim cemeng karo lingkaran Lucky Charms. Baleni nggawe sandwich luwih saka 2 utawa 3 kanggo saben sereal.
- Gulung pinggir pinggir sprinkles (opsional).
- Beku nganti siap dilayani.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 788 |
| Lemak total | 21 g |
| Saturated Fat | 13 g |
| Lemak ora jenuh | 6 g |
| Kolesterol | 46 mg |
| Sodium | 1,765 mg |
| Karbohidrat | 147 g |
| Serat Pemakanan | 3 g |
| Protein | 6 g |