Iki ora ana pangguna kanggo nyedakake cookie noodle ing mie noodle, supaya bisa dicekel anak-anake.
Saliyane gampang, dheweke mung seneng banget. Yen sampeyan nggawe cookie mie mie iki kanggo Paskah, sampeyan uga bisa nggunakake kacang sele ing panggonan kacang utawa saliyane kanggo cookie perayaan liyane.
Yen sampeyan pengin, aran bebas jazz kanthi nggunakake chip butterscotch ing papan kripik coklat semisweet. Dadi apik!
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 2 cangkir coklat krim semisweet
- 1 tuwung butter kacang
- 2 cangkir mie ayam
- 10 kacang utawa kacang buncis
Cara Nggawe
- Line a sheet baking with waxed paper.
- Ganti kripik coklat lan butter kacang ing wadhah kang aman. Kalor ing 50% daya kanggo 1 menit. Nglakoake lan baleni, nganti kripik coklat dilebur.
- Ngaduk ing mie mie nganti digawe kanthi lengkap.
- Nyelehake kanthi tablespoonsful menyang nyithak sheet baking, mbentuk wujud nest kanthi driji.
- Selehake kacang buncis utawa kacang sele ing tengah saben sarang kanggo endhog.
- Padhang nganti tenan. Nyimpen soko ing wadhah sing kedhep ing kulkas khusus ing cuaca panas sing lembab.
Mi Chow Mein Nuduhake
- Resep Candy Haystacks : Resep iki dumadi kanthi cepet ing microwave. Mentega sele kacang utawa chunky bebarengan karo mie mie lan chips butterscotch digunakake kanggo nggawe ngobati kabeh kulawarga bakal tresna.
- Resep Coklat Chocolate : Kripik coklat semisweet lan susu digabungake karo mie mur, lan kacang cincang kanggo nambani Halloween utawa kapan wae.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 618 |
| Lemak total | 51 g |
| Saturated Fat | 9 g |
| Lemak ora jenuh | 24 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 127 mg |
| Karbohidrat | 24 g |
| Serat Pemakanan | 9 g |
| Protein | 26 g |