Punika resep sing prasaja lan éca kanggo sarapan sosis. Sampeyan bisa ngurangi utawa nambah jumlah serpihan mrica abang adhedhasar manawa sampeyan seneng sarapan.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 liter (450 g) daging sapi lemah
- Daging babi 1/2 pon (225 g)
- 2 tablespoons (30 ml) oregano seger, disigar sacoro apik
- 1-2 cloves papak, minced
- 1 sendok teh (5 ml) wiji adas
- 1 sendok teh (5 ml) gula
- 1 sendok teh (5 ml) uyah segara
- 1/2 sendok teh (2,5 mL) abang mrica ireng
- 1/2 sendok teh (2,5 mL) mrica ireng
Cara Nggawe
- Preheat panggangan kanggo panas-dhuwur.
- Ing mangkuk campuran gedhe, gabungke daging lemah karo bahan sing isih ana.
- Bentuk dadi 4-5 inci lan 1 1/2 inch roti kandel. Gulungake sosis sosis ing grate goreng. Ayo cook kanggo 12-15 menit, ngowahi sawetara kaping sajrone proses masak. Sawise masak liwat (165 derajat ing bagean paling tuwa saka patty), ilang saka panas.
- Iki bisa dilayani kanthi nganggo endhog lan kentang coklat kecut, digulung lan digunakna ing casseroles, utawa diselehake ing muffin Inggris , croissant, utawa biskuit gedhe bebarengan karo endhog lan keju kanggo nggawe roti isi sarapan sing enak.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 362 |
| Lemak total | 17 g |
| Saturated Fat | 6 g |
| Lemak ora jenuh | 7 g |
| Kolesterol | 120 mg |
| Sodium | 576 mg |
| Karbohidrat | 12 g |
| Serat Pemakanan | 2 g |
| Protein | 40 g |