Yen wektu nyenyet nanging sampeyan ora pengin ngandakake nedha bengi sing beku utawa njupuk metu, ngentekake sawetawis menit awal ing pemutihan lan nyiapake sayuran kanggo godhok sayur cook sing enak lan enak sing bakal nunggu nalika sampeyan bali . Iki minangka godhog tanpa daging, nanging ana sawetara protein tanpa lemak ing bentuk buncis putih.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 3 cloves papak, disigar
- 1
- bawang bombay medium, disigar
- 2 iga celery, disigar
- 2 wortel sing gedhé, irisan irisan-irisan sing kandel
- 1 cilik
- butternut squash , peeled, deseeded and cut into 1 1/2-inch chunks
- 2 medium leeks, mung bagian putih, diiris
- 1 jam 8-ons kemasan irisan irisan
- ½ pound putih salad kentang putih, wutuh
- 1 15 ons bisa kacang buncis-rendah putih
- ¾ tuwung duduh kaldu sayur *
- 1 15-ons bisa digoreng tomat (digunakake nganggo merek Muir Glen)
- 1 teluk teluk
Cara Nggawe
- Lapisan papak lan sayuran ing kompor alon 4 nganti 5-kaping.
- Tambah kacang buncis, duduh kaldu, tomat lan rwaning teluk.
- Kalor ing suhu kurang saka 5 nganti 7 jam.
Saben Layanan: Kalori 251, Kalori saka Lemak 8, Total Lemak 1g (Sat 0.1g), Kolesterol 0mg, Natrium 348mg, Karbohidrat 49.5g, Serat 13g, Protein 11.2g
* Yen sampeyan kudu mangan tanpa gluten, priksa maneka bahan ing duduh kaldu (Dasar-dasar Pawon lan Makanan Pasifik sing bebas gluten)
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 371 |
| Lemak total | 2 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Lemak ora jenuh | 0 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 227 mg |
| Karbohidrat | 73 g |
| Serat Pemakanan | 18 g |
| Protein | 21 g |