Iki minangka saos sasi kanggo brisket sing bisa dilebokake ing meja lan supaya wong nggunakake minangka needed. Sacara tradisional, barbecue ora disiapake nganggo saus slithed ing ndhuwur. Iku diner sing bakal mutusake apa arep nggunakake utawa ora.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 2 kaleng pasta tomat
- Banyu 3/4 cup / 180 mL
- 1/4 cup / 60 mL gula pasir
- 1 sendok teh / 5 mL kayu manis
- 1 tablespoon / 15 mL cuka putih
- 1/2 sendok teh / 2,5 mL uyah
- 1/4 sendok teh / 1,75 ml mrica ireng
Cara Nggawe
1. Selehake kabeh bahan ing saucepan. Simmer kanggo 10 menit ing medium panas. Gawe adoh.
2. Buang saka panas lan kondhisi kanggo 5 nganti 6 menit. Ngawasi ing sisih karo brisket daging babi barbecue . Simpen ing wadhah sing kedhep ing kulkas nganti siji minggu sawise persiapan awal.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 27 |
| Lemak total | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Lemak ora jenuh | 0 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 84 mg |
| Karbohidrat | 7 g |
| Serat Pemakanan | 1 g |
| Protein | 1 g |